Έναρξη διδακτικού έτους 2020-21

Παρασκευή, 11 Σεπτεμβρίου 2020

Έναρξη σχολικής χρονιάς 2020-21-Αγιασμός

Σας γνωρίζουμε ότι τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 ξεκινά η νέα σχολική χρονιά 2020-21. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08:15 π.μ.. Η τελετή του Αγιασμού θα πραγματοποιηθεί στις 11:30 π.μ.  με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών του σχολείου. Κατά τη προσέλευση και παραμονή στο σχολείο τηρούνται όλα τα μέτρα προφύλαξης για την πρόληψη της μετάδοσης του ιού SARS-CoV-2. Οι μαθητές/τριες είναι απαραίτητο να έχουν μαζί τους τη σχολική τσάντα, προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία τους.  Η αποχώρηση των μαθητών/τριών θα γίνει στις 12:00. Οι μεταφερόμενοι μαθητές/τριες θα μεταφερθούν κανονικά με τα μεταφορικά μέσα όπως την περσινή χρονιά.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ