Εγγραφές Μαθητών Α' Δημοτικού

Πέμπτη, 14 Μαΐου 2020

Aνακοίνωση

ΑΝΑΡΤΗΤΕΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Οι εγγραφές για την Α΄ τάξη του Δημοτικού αρχίζουν Παρασκευή 15-05-2020  και τελειώνουν Παρασκευή 29-05 -2020.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται τα παιδιά που έχουν γεννηθεί από 1 Ιανουαρίου 2014 μέχρι 31 Δεκεμβρίου  2014.

Οι αιτήσεις εγγραφής υποβάλλονται στη διεύθυνση του σχολείου καθημερινά από  8:20΄ έως 11:30΄.

Δικαιολογητικά τα οποία απαιτούνται για την εγγραφή είναι τα εξής:

1. Πιστοποιητικό γέννησης του Δήμου (Αναζητείται από τη σχολική μονάδα και δεν προσκομίζεται από το γονέα).
  2. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του παιδιού ή άλλο στοιχείο στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.( Οι Βεβαιώσεις Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου για τα Νήπια που έχουν φοιτήσει στο Νηπιαγωγείο Βλαχιώτη έχουν δοθεί στο σχολείο και δεν χρειάζεται η παραλαβή τους από το Νηπιαγωγείο Βλαχιώτη)
  4. Α.Δ.Υ.Μ. (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή). Το έντυπο θα δοθεί από το σχολείο.